Sąsiadeczki

Loading
loading..

Zespół Ludowy ,,Sąsiadeczki” powstał w 2004 roku z potrzeby serca i chęci wspólnego śpiewania oraz zachowania w pamięci zwyczajów i tradycji ludowych. Od początku działania po chwilę obecną zespół jest grupą trzypokoleniową.

Jednym z celów działalności zespołu jest wpajanie i przekazywanie młodszemu pokoleniu piękna ludowych tradycji. Osiągamy to nie tylko poprzez wspólny śpiew, lecz także poprzez udział w uroczystościach szkolnych na terenie gminy Dobroszyce, Sąsiadeczki” z powodzeniem występują na imprezach, festynach, podczas dożynek i innych uroczystości organizowanych w gminie Dobroszyce. Zespół posiada w swoim repertuarze piosenki ludowe, pieśni patriotyczne, biesiadne, żołnierskie i kościelne.

Tworzy ponadto programy słowno-muzyczne związane z tradycją i obrzędami polskimi „Sąsiadeczki” wielokrotnie reprezentowały gminę Dobroszyce podczas dolnośląskich przeglądów folklorystycznych, takich jak: „Nad wodą śpiewanie” w Mietkowie, „Pod Ślężą śpiewanie” w Sobótce ,,Akacjowe Śpiewanie pod Ślężą” w Kątkach, ,,Herodiada” w Cieszkowie, ,,Pastorałka” i ,,Kogutek” w gminie Oleśnica, przeglądy w gminach Kobierzyce i Krośnice Ponadto zespół koncertował w ,,Telewizyjnym Klubie Seniora” nagrywanym przez TVP Wrocław, oraz występował podczas obchodów Dni Seniora na Wrocławskim Rynku.W 2010 roku ,,Sąsiadeczki” prezentowały się w Liście Przebojów Ludowych Radia Wrocław zajmując IV miejsce. Sukcesem roku 2011 było zajęcie III miejsca w Przeglądzie Zespołów Ludowych o puchar Prezydenta miasta Lubina. Dzieci z Zespołu zajęły III miejsce w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek ,,Herodiada” w Cieszkowie – 2014r. W 2014 roku zespół świętował swoje 10 – lecie istnienia. Z tej okazji nagrana została pierwsza płyta „Sąsiadeczek”.

Layout mode
Predefined Skins
Custom Colors
Choose your skin color
Patterns Background
Images Background