Inicjatywa kulturalna – projekt BLISKO

Loading
loading..

Inicjatywa kulturalna – projekt BLISKO

5 października, 2022
GCK
No Comments

Projektowanie ogrodu – warsztaty z ekspertami!!!

Kolejne spotkanie w cyklu „Natura? Coś pięknego” dofinansowanym w konkursie „Obudź Gminę Dobroszyce” odbędzie się w Sadkowie, na boisku przy świetlicy wiejskiej w niedzielę 9 września o 11.00.

Tym razem spotkanie poprowadzą Małgorzata i Marian Piszczkowie – biologowie, projektanci zieleni i społecznicy, którzy stworzyli już niejeden ogród i niejednej grupie zainteresowanych osób przekazali swoją ogromną wiedzę i „zieloną” pasję.

Jeśli zastanawiasz się jak zaprojektować swój ogród tak by cieszył oko, był miejscem wytchnienia dla rodziny, ale również przenosił Cię bliżej natury- ZAPRASZAMY!!!!

Te warsztaty nauczą nas projektowania terenu zieleni (ogrodu przydomowego, społecznego, wiejskiego parku…).  Wiedzę tę każdy z nas będzie mógł przenieść do własnego ogrodu, tak by w  przemyślany sposób tworzyć zieloną przestrzeń i zwracać uwagę na przyrodnicze aspekty związane z jej zagospodarowaniem.

W planach mamy:

Wystąpienie Małgosi Mariana i garść teoretycznych informacji

Spacer badawczy/wizja w terenie

Warsztaty z projektowania przestrzeni zielonej

Sadzenie roślin

Dla dzieci warsztaty plastyczne, gry i zabawy

Wszystko to w miłej atmosferze, z herbatką i niedzielnym ciastem, a jeśli macie ochotę również z ogniskiem, przygotujemy miejsce, a Wy zabierzcie coś na ruszt.

Pomysł „Natura? Coś pięknego!” dofinansowany w ramach konkursu „Obudź Gminę Dobroszyce” realizowanego z projektu „Dobroszycki poczytajnik” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025″

Layout mode
Predefined Skins
Custom Colors
Choose your skin color
Patterns Background
Images Background